Mēness fāžu raksturojums un ietekme

Jauns mēness

Jauna mēness sākums. Mēness nav redzams. Nav ieteicamas fiziskās un garīgās slodzes.

Šajā laikā, enerģija tiek samazināta līdz minimumam. Samazinā garīgā un fiziskā aktivitāte, motivācija strādāt. Jūs varat sajust enerģijas trūkumu, un tas prasīs vairāk laika miegam un atpūtai. Nevēlēšanās rīkoties, un tādējādi palielinās kavējumu skaits un atceltas tikšanās.

Tumšajā mēness periodā, mēs jūtamies nedroši par savu nākotni, pārdzīvojam, nervozējam. Īpaši nervozē vīrieši.

Mēs esam vairāk vērsti uz to iekšējo, nevis uz ārējo pasauli. Dzīves ritms šķitami palēninās. Pirmatskaņojumi, prezentācijas, sabiedriskie notikumi šajās dienās ir mazāk pamanāmi un tiem mazāka rezonanse sabiedrībā.

Jaunā Mēness dienas nav piemērotas svarīgos jautājumos, sanāksmēm, parakstot līgumu. Mantas, šajā laikā pirktas, ātri zaudē pievilcību tavās acīs. Jeb kāda tehnika tumšās mēness, dienās mēdz, "izstrādāt jokus" un nopirkta mašīna var būt ar grūti diagnosticējamu vainu.

Vislabāk Jauna Mēness dienu pavadīt mierīgi. Jūs varat plānot savu nākotni, nolikt svarīgus uzdevumus. Un Jauna Mēness dienas ir piemērots domāšanas vai dzīves veida pārvērtībām un izmaiņām. Atteikties no smēķēšanas, vai spert pirmo simbolisko soli pretī jaunai fiziskai formai vajadzētu tieši šajā dienā.

Jauna Mēness iedarbība ir jūtama 2 dienas pirms un pēc paša Jaunā Mēness brīža.

Veselība

Jaunā Mēness laikā ir pazemināts visa organisma dzīvības tonuss, un tādēļ nogurums var būt kaitīgs. Tas ir īpaši svarīgi cilvēkiem, kas nodarbojas ar fizisko darbu un sportu. Slodzi ir jāsamazina.

Vēl viena iezīme ir īslaicīga garīgā un psihiskā stāvokļa pasliktināšanās, jo īpaši cilvēkiem ar jūtīgu psihi. Daži no šiem cilvēkiem var nonākt depresijā, kas tiks izkliedēta, kad debesīs būs redzams plāns pusmēness sirpis.

Jaunā Mēness laikā ir maksimālais zemes pievilkšanās spēks. Visas iekšējās augu sulas virzās uz saknēm, tāpēc nav vēlams vākt ārstniecības augus - no tiem būs maz labuma. Cilvēks arī izjūt šķidruma spiedienu, cieš cilvēki ar zemu asinsspiedienu, slimiem asinsvadiem. Jaunā Mēness dienas tādi cilvēki var pavadīt gultā. Viņiem ieguvums būs pastaiga svaigā gaisā, elpošanas vingrinājumi, savlaicīga sagatavošanās tumšā mēness periodam.

Jaunā Mēnesī visi šķidrumi tiecas uz leju, palēninās ķīmiskie un fiziskie procesi. Samazinās atjaunošanās spējas, sliktāk dzīst brūces. Nav vēlamās zāļu un jebkuras ķīmijas ietekmes.

Nevar Jauna Mēness dienās, kā arī par pilnmēness dienās veikt operācijas. Tas ir kritiskās dienas Lunarā mēnesī, kad jebkura nopietna iejaukšanās veselībā cilvēkam kaitē.

Skaistums

Tas nav ieteicamas kosmetiskās procedūras, matu griešana,ilgviļņu likšana, matu krāsošana. Jūs varat nopietni bojāt matu struktūru,ilgviļņi neturas , krāsoti mati iegūs nedabisku toni.

Jaunā Mēnesī vajag dot sev atpūtu. Neapmeklējiet solāriju, neveiciet epilāciju utt.  Tas attiecas arī uz fiziskām slodzēm.

Tiem, kas vēlas zaudēt svaru: ieplānojiet atslodzes dienas. Uzsāka badošanās šajās dienās palīdz izvadīt toksīnus no organisma, kavē dažādu slimību rašanos. Ideāls laiks, lai atbrīvotos no kaitīgiem ieradumiem.

Simbolisks uzdevums šajās dienās - veikt atjauninājumus šajā Mēness fāzē, kas ir dzīves, dabas un sievietes pievilcības pārvaldītāja (kopā ar Venēru). Ir svarīgi atmest sliktos ieradumus. Jauns Mēness - ir maģisks laiks, kad jūs varat sākt visu no jauna.

Māja, dārzs

Jauns mēness. Šis laika intervāls satāv no trim dienām: dienas pirms un pēc un faktiskā jauna mēness diena.

Dienu pirms un dienu pēc jauna mēness, tas ir jēga veikt dārzeņu kultūru retināšanu, kaitēkļu un nezāļu iznīcināšanu, novākt sausos vai slimās lapas un zarus. Jauna mēness dienā augus ieteicams vispār netraucēt, lai neizjaugtu enerģētisko balansu. Pieļaujama tikai laistīšana un viegla augsnes uzirdināšana pēc laistīšanas, lai uzlabotu sakņu sistēmas elpošanu. Sulas nolaižas pie saknes. Nevar rušināt augsni, pārstādīt augus – tas var viegli sabojāt saknes. Nav ieteicams spēcīga laistīšana. Labāk vispār ir nestrādāt dārzā - augiem arī vajag atpūtu.

  Veiciet tikai pašu nepieciešamāko. Konservēšana, detaļu sagatavošana neizdodas. Dārzeņi un augļi satur maz sulu un cukuru, un labums no tiem būs mazs.

Augošs mēness


Augošs mēness ir periods, kad daba veic "ieelpu", absorbējot enerģiju.

I fāze

I posms ilgst no jauna mēness līdz momentam, kad redzama tieši puse (labā) no lunārā diska.

Mēness sirpja pieaugšana palīdz visiem iesākumiem. Tās ir divas nedēļas, kad sākt jaunu uzņēmējdarbību, iecerēt jaunus projektus, uzsākt mācību procesu, sakārtot personīgās attiecības.

I fāze - laiku garīgai, intelektuālai aktivitātei. Apmācību periods, pamatu ielikšana, risinājumu, atbilžu meklēšana uz jautājumiem . Šajā ceturksnī ir viegli uzķert vajadzīgo informāciju, apgūt jaunas iemaņas, izstrādāt plānu panākumu gūšanai.

II fāze

II fāze – laiks uzņēmējdarbībai. Moto šai nedēļai: paspēt, cik vien iespējams, vairāk.

II fāze turpinās no momenta, kad redzama puse no Mēness diska (pa labi) līdz Pilnmēness periodam.

Uzdevums šai nedēļai: pēc Jaunmēness perioda pakāpeniski palielināt  aktivitāti,iegūt spēkus, uzņemt enerģu.

Laulība.

Laulības labāk ir slēgt Augošā mēnesī- no 3- 14 mēness dienai.

Veselība

Augošā Mēnesī labi uzsākt ārstēšanas kursu, rehabilitāciju, ārstnieciskās procedūras. Jebkuras darbības, kuru mērķis ir atveseļošanās un atjaunināšanās, ir efektīvākas Augošā Mēnesī nevis Dilstošā Mēnesī (izņemot operācijas).

Šajā laikā ķermenis vairāk padodas, vairāk uzņem visu, ko tajā  ievadām. Vara palielināt augļu un dārzeņu daudzumu ēdienkartē - jūs uzņemsiet vairāk vitamīnu. Labi dzert zāļu tējas.

Jūs varat izpildīt fiziskos vingrojumus, palielinot slodzi pēc mēness sirpja izaugsmes mēra.

Skaistums

Jebkādas procedūras, kuras vērstas uz uzturu, formas uzturēšanu, ādas atjaunošanu, matiem Augošā Mēnesī ir efektīvāki. Mati ātrāk attaug.

Māja. Dārzs

Labi padodas cepšana - mīkla pieaug daudz straujāk.

Ģenerālā tīrīšana, veļas mazgāšana, gludināšana, kā arī daudzi no remontu un celtniecības darbi veicami labāk Dilstošā nevis Augošā mēnesī.

Pēc Jaunmēness perioda sulas pakāpeniski paceļas līdz lapām un augļiem, tāpēc neaizsargātākas kļūst virszemes augu daļas- nav ieteicams apgriezt augļu kokus un krūmus. Bet var potēt kokus. Tās ir labākās 2 nedēļas visus veidu augu stādīšanai un pārstādīšanai (izņemot sakņaugus un sēklu izssēšana). Augošais mēness palīdz uzlabot sulu riti un augu dzīvības spēkus. Aktīvais biolauks šajā laikā ir vērsts uz augšu un no centra uz perifēriju. Augšējā auga daļa attīstās ļoti strauji, palielinot biomasu. Šis ir labākais laiks, lai veiktu apgriešanu, jo jaunie dzinumi aug ļoti ātri. Galvenais - nevajag pārspīlēt, jo augam var iztecēt sula, kas novedīs pie tā iznīkšanas.

Sakņu sistēma šajā laikā gandrīz nereaģē uz kaitējumu, bet to atjaunināšanās funkcija ir nedaudz pazemināta. Ja pārstādīšana veikta šajā laika posmā, tad augiem nepieciešama pastāvīga uzraudzība.

Augošā Mēnesī rekomendē sēt, pārstādīt lapu kultūras, augļu kokus, ogulāju krūmus, zemenes, un rušināt zemi, laistīšanu, piebarošanu un minerālmēslu izsēšanu, pavairot augus ar spraudeņiem, potējot.

Visā augošā mēness periodā augiem nepieciešams daudz ūdens un bagātīga apūdeņošana.

Pilnmēness

Mēness maksimālā spēka periods, tas ietekmē visus zemes procesus. Ieteicams kontrolēt emocijas.

Šajā laikā, enerģija, kas izpaužas apkārtējā pasaulē, sasniedz maksimumu. Visu procesu aktivitāte pieaug daudzas reizes. Mūsu emocionālā dzīve atrodas augstākajā punktā. Ir uzbudināmība, nervozitāte, agresija. Jūs varat piedzīvot nemieru un garastāvokļa svārstības - no spēcīga prieka līdz bēdām un ilgām. Īpaši pilnmēness ietekmi izjūt sievietes.

Jo Pilnmēness laikā jūtas dominē pār prātu, tāpēc ir daudzas emocionālas un neapdomātas  rīcības.

Galvā nāk daudz plānu, idejas un "lieli" projekti, no kuriem lielākā daļa pazūd, kad mēness sāk dilt, un atgriežas prātīga domāšana. Izņēmumi ir jaunrade, kas ir saistīta ar iedvesmu.

Pilnmēness laikā aktivizējas sociālā dzīve, un pirmizrādēm un prezentācijām ir ievērojama rezonanse sabiedrībā. Pasaulē notiek daudz vairāk notikumu, ielās parādās vairāk jautras kompānijas.

Esam noskaņoti uz  dažāda līmeņa sadarbošanos. Ļoti būtiskas kļūst personiskās attiecības, palielinās kaislību un greizsirdības izpausmes.

Pilnmēness dienās palielinās strīdu daudzums, dažādi nelaimes gadījumi un huligānisms (bīstamas ir trīs stundas pirms un pēc Pilnmēness).

Zem pilnmēness ir piedzimst vairāk bērnu nekā citās dienās, un palielinās arī auglība.

Nav ieteicams uz pilnmēness dienu nozīmēt atbildīgas, sarežģītas lietas. Iegādātās preces, ātri lūzt un iziet no ierindas.

Labāk pavadīt šīs dienas mierīgi. Ir lietderīgi pastaigāties, dod nelielu fizisku slodzi ķermenim, lai atbrīvotu to no sasprindzinājuma.

   Pilnmēness darbība izpaužas 2 dienas pirms un pēc paša Pilnmēness brīža.

Kad pilnmēness iekrīt 14 vai 16 (retāk 17) Mēness dienā, tas norit ar zemāku iedarbību.

Veselība

Pilnmēness dienās viss ķermenis izjūt pārlieku sasprindzinājumu, tāpēc var būt traumas un sastiepumi. Tas ir īpaši svarīgi cilvēkiem, kas saistīti ar sportu, un tiem, kas bez pienācīgas fiziskās sagatavošanas nolems pārbīdīt skapi. Pilnmēness laikā vajadzētu izvēlēties vieglāka veida treniņus.

Ne tikai fiziskais ķermenis, bet psihe piedzīvo pārslodzi. Mazi bērni kļūst nevaldāmi, nav vērts viņus stipri sodīt par nepaklausību. Pastiprinās garīgie pārdzīvojumi. Vajadzētu būt īpaši uzmanīgiem ar emocionāliem, nervoziem cilvēkiem, un cilvēkiem ar asām psihiskām reakcijām. Tie ir pirmām kārtām cieš no Mēness ietekmes. Ja jūs ciešat no emociju uzliesmojumiem, tad būtu ieteicams sākt dzert nomierinošas tējas jau dienu pirms Pilnmēness.

Šajās dienās samazinās zemes pievilkšanās spēks, visas sulas rit augšup, un augu lapas un augļi maksimāli tiek pepildīti, tāpēc tas ir labākais laiks, lai ievāktu ārstniecības augus.

Iespējams,  ar Zemes gravitācijas samazināšanos ir saistīta staigāšana miegā pilnmēness laikā- mēnessērdzība.

    Viena no Pilnmēness iezīmēm ir pastiprināta visu vielu iedarbība uz cilvēka organismu - kā noderīgu, tā arī kaitīgu. Palielinās saindēšanās ar pārtiku, dzērieniem un zālēm. Jebkura ķīmija spēcīgāk ietekmē ķermeni, palielinās blakus īpašības. Noreibšanai pietiek ar  mazāku alkohola daudzumu, bet pat no vienas - divām glāzēm vīna no rīta jūs varat izjust ievērojamu fiziskā stāvokļa pasliktinājšanos, nemaz nerunājot par saindēšanās risku . Tāpēc, alkoholu nav ieteicams lietot pilnsmēness laikā.

Cilvēki ar vāju kuņģi (kā arī laikā kad Mēness ir Jaunavas zodiakā) jāpāriet uz vieglāku maltīti, pēc iespējas, ierobežot tādu produktu lietošanu, kam ir ķīmiskais sastāvs.

Cilvēkiem palielinās asins cirkulācija. Palielinās brūču asiņošana.  Paaugstināts sirds infarkta risks. Cilvēki, kas cieš no augsta asinsspiediena vajadzētu samazināt slodzi dienu pirms pilnmēness un pavadīt šo laiku mierīgi.

Pilnmēnesī darbojas daudzi procesi, tostarp arī baktēriu vairošanās. Tāpēc, brūces labāk dezinficējiet. Šā paša iemesla dēļ palielinās infekcijas slimību risks.

Nevar Pilnmēness laikā, kā arī Jaunmēnesī veikt ķirurģiskas operācijas. Tas ir kritiskās dienas Lunarā mēnesī, kad jebkura nopietna iejaukšanās cilvēka veselībā kaitēs.

Skaistums

Pilnmēnesī nevar apmeklēt solāriju, veikt skaistumkopšanas procedūras un likt ilgviļņus.        Turklāt šajās mati dienās ir ļoti neaizsargāti, tos var viegli sabojāt, un atveseļošanās prasīs daudzus gadus. Varbūt frizūra iznāk laba, un kad pilns mēness iekrīt 14 Mēness dienā arī krāsošana un pat ilgviļņi var izdoties, tomēr labāk nedarīt neko ar saviem matiem, ja jūs vēlaties saglabāt veselīgus matus uz daudziem gadiem.

Tiem, kas vēlas zaudēt svaru: ieviesiet sev atslodzes dienas.

Simbolisks uzdevums šajās dienās - piedzīvot uzplaukumu, apvienošans ar dabu, ekstazi, iedvesmu. Pilnmēnesī ir jāsajūt savs ķermenis - jūs varat dejot, vai aiziet uz baseinu. Tad visu mēnesi Jūs saglabāsiet sievišķības sajūtu un iekšējo pacēlumu. Bet fiziskai slodzei nav jābūt stiprai.

Māja. Dārzs

Tīrīšana - labs veids, kā atbrīvoties no liekās enerģijas mierīgā ceļā. Palielinās rūgšanas procesi, augļi un dārzeņi satur vairāk sulas, augļi - cukura, ņemiet to vērā, gatavojot ēdienu. Ieteicams raudzēt un sālīt dārzeņus, žāvēt augļus vai saglabāt tos "savā sulā" bez termiskas apstrādes.  Nesāciet konservēšanu - jūsu sagatavotie krājumi nestāvēs ilgu laiku, bojāsies un pelēs. Slikts laiks veļas mazgāšanai, logu mazgāšanai. Slikts laiks visiem remonta un celtniecības darbiem.

Virszemes auga daļa ir pilna ar sulu, tāpēc tas ir ļoti neaizsargāta. Ja jūs pļausiet zāli, tad tā neattaugs tik ātri. Tāpēc, pilnmēnesī var pļaut zālienus. Bet  nevajag stādīt, pārstādīt, apgriezt kokus. Pilnmēness trīs dienu laikā vajadzētu cīnīties pret kaitēkļiem un nezālēm, rušināt augsni labākai sakņu sistēmas elpošanai, retināt stādus un ravēt. No koku potēšanas pilnmēness laikā jāizvairās. Pilnmēnesī savāktie augļi un dārzeņi ilgi neuzglabājas, tie ātri bojājas.


Dilstošs mēness.

III fāze

  Dilstoša mēness laiks, kad visa daba veic "izelpu", palēninās augšanas procesi.

Sākt jaunus darbus Dilstošā Mēnesī - tas ir kā peldēt pret straumi. Visticamāk, jums būs nepieciešams vairāk laika un enerģijas, lai izpildītu savus plānus. Tādēļ šajās divās nedēļās uzsāktie darbi var  ievilkties un tie ne vienmēr tiek novesti līdz galam.

Jūs varat turpināt jau Augošā mēnesī iesāktos darbus, un pabeigt lietas.

III fāze - laiks, kad jūs varat realizēt Augošā mēnesī iesāktās lietas, sabiedrībai apspriešanai iesniegt savus projektus. Šajā ceturksnī priekšplānā iziet kontaktēšanās ar tuviem draugiem un partneriem.

Uzdevums: izlietot uzkrāto spēku un enerģiju, emocijās dalīties ar citiem. Apmeklēt sabiedriskus pasākumus, noarboties ar radošo darbību un atpūtai brīvā dabā.

III fāze ilgst no Pilnmēness līdz brīdim, kad redzama puse (pa kreisi) no mēness diska.

IV fāze

 IV fāze – atpūtas laiks, lietu pabeigšana, pieredzes pārdomāšana un analīze. Dažreiz pārņem vilšanās - tas ir signāls, ka kaut kas šajā mēnesī tika izdarīts ne tā kā vajadzēja. Šajā ceturksnī var saņemt jaunas garīgās zināšanas. 

IV fāze ilgst no brīža, kad redzama tieši puse (kreisā) no mēness diska.

Veselība

Dilstošā mēnesī efektīvi ir attīrīt ķermeni no toksīniem, sāļiem un kaitīgām vielām. Jāizņem no raciona pārtiku, kas ir grūti sagremojama. Mēģiniet Dilstoša Mēness laikā nepārēsties, it īpaši lunārā mēneša beigās. Jāpalīdz ķermenim atbrīvoties no visa nevajadzīgā.

Dilstošā Mēness laikā labāk savelkas iegriezumi, sadzīst brūces. Šajā laikā daudz veiksmīgāk norit ķirurģiskās operācijas.

Jūs varat iet relaksējošās vannās, veikt relaksējošus vingrinājumus. Fiziskā slodze ir jāsamazina skatoties no mēness dilšanas pakāpes.

Skaistums

Dilstošā Mēness laikā efektīvi ir veikt ādas pīlingu, dziļo ādas attīrīšanu,noņemt vasaras raibumus, cīnīties ar celulītu, atbrīvoties no tulznām un raupjās ādas uz pēdām.

Iedegums, saņemts šajā laikā, noturēsies ilgāk. Ausis caurdurt labāk dilstošā mēnesī (izņemot Auna zīmē).

Māja

Ģenerālo tīrīšanu un veļas mazgāšanu, mazgāt logus labāk ir Dilstošā mēnesī. Šajā laikā ir vieglāk atbrīvoties no netīrumiem, izņemt traipus, izbalināt veļu. Atdot drēbes ķīmiskajā tīrītavā vajag tikai šajā laikā. Labi ir rūpēties par apaviem, nolikt lietas sezonālai uzglabāšanai.

Arī šajā periodā vajag gatavot krājumus ziemai, konservēt dārzeņus, vārīt ievārījumus (bet ne zīmēs -Vēzis, Skorpions un Zivis).

Dažāda veida remonta un celtniecības darbus labāk veikt dilstošā mēnesī, tapetes neuzpūšas,flīzes klājas līdzenāk un t.t. Bet sākt būvniecību un kapitālo remontu nepieciešams Augoša Mēness laikā (savādāk ir risks celtniecībai ievilkties uz daudziem gadiem).

Dārzs

Sulas rit no kāta uz augu saknēm un  sakņu sistēma kļūst neaizsargāta. Tāpēc, pārstādīt augus, izstādīt stādus nav ieteicams. Bet var stādīt sakņaugus, sēt sēklas.

Dilstošā Mēnesī veiksmīgi apkaro kaitēkļus, nezāles, pļauj zāli. Veic atzarošanu un sēj mēslojumu. Palielināt laistīšanu. Novāc ražu, kas paredzēta ilglaicīgai glabāšanai (izņemot ūdens dienās - mēness zīmēs- vēzis, Skorpions un Zivis).

 Mēness bez kursa

     Par Mēnesi bez kursa, vai neefektīvo Mēness laiku, astroloģijā raksturo tādu Mēness kustības vai pārejas periodu, kad tas neveido mažora aspektu (leņķisko saikni) ar kādu citu planētu, zodiaka zīmes mainīšanas laikā. Šis periods var ilgt no dažām minūtēm līdz pat veselai diennaktij. Šajā tukšajā laikā Mēness it kā atpūšas un līdz ar to no pasaules lietām vēlams atpūsties arī cilvēkam. Ieteicams atturēties no svarīgu lēmumu pieņemšanas, nevajadzētu parakstīt līgumus, laulāties, veikt sarežģītas darbības. Toties šai laika periodā cilvēkam vairāk vajadzētu sevi pilnveidot, lasot kādu grāmatu. Vēlams veltīt laiku pastaigām svaigā gaisā, labi pabeigt iesāktās lietas un sagatavoties jauniem darbiem, bet neko jaunu neuzsākt.

   Ir novērots, ka šādos periodos cilvēki vairāk runā nekā dara; kļūst izklaidīgāki, neuzmanīgāki; iegādājas saimniecībai nevajadzīgas lietas; netur dotos solījumus; viņiem nevedas naudas lietās. Ieteicas uzmanīties no situācijām, kas izprovocē negadījumus (avārijas), jo pastāv iespējamība, ka salūst tehnika. Ieteicams rūpīgāk pieskatīt bērnus!

 
Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .